Modele BIM 3D


Modele BIM 3D – atuty technologii:

– zwiększenie wydajności procesu projektowania;
– eliminacja błędów projektowych;
– symulacje rozwiązań dla inwestycji na etapie projektu;
– sprawdzenie ryzyka kolizji i weryfikacja zagrożeń w modelu wirtualnym;
– weryfikacja kosztorysów inwestycji, aktualizacja harmonogramów prac;
– sprawne wprowadzanie zmian do projektu na każdym etapie prac;
– mniej czasu pracy projektowej na placu budowy;
– kompleksowe dane o projekcie w jednym miejscu dla projektantów, konstruktorów, administratorów;
– dokładność modelu i dokumentacji;
– szybka generacja rzutów i rysunków dla dokumentacji 2D;
– opracowanie dokumentacji projektowanej dzięki wbudowanej funkcji raportowania;
– sprawne zarządzanie obiektem po zakończeniu prac budowlanych;
– aktualizacje w modelu wirtualnym stanu inwestycji pod kątem remontów, przebudowy, renowacji, modernizacji.

Modele BIM 3D to cyfrowy obraz danych technicznych i funkcjonalnych zarówno nowopowstających budynków jak i budynków istniejących. Dają one możliwość bezkolizyjnej współpracy specjalistom z wielu dziedzin na jednym projekcie. Mogą być wykorzystywane do inwentaryzacji obiektów oraz instalacji, opracowania nowych koncepcji oraz szeroko pojętego zarządzania budynkiem. Nasi inżynierowie opracowują modele BIM z wykorzystaniem szeroko stosowanego oprogramowania Autodesk Revit. Skontaktuj się z nami. Podchodzimy elastycznie do każdego zlecenia.

Oprócz realizacji modeli 3D obiektów proponujemy również dalszą ich obróbkę przez zespół współpracujących z nimi architektów i inżynierów. Mamy możliwość ich przemodelowania, modyfikowania oraz tworzenia wszelkich dokumentacji przeznaczonych dla wszystkich specjalistów zaangażowanych w Twój projekt.

Jeśli zastanawiasz się, czy to produkt dla Ciebie, sprawdź co to jest BIM i jakie korzyści daje inwestorom?

BIM co to jest?

Technologia BIM, czyli modelowanie informacji o budynku, stosowana jest do opracowania wirtualnego, dokładnego trójwymiarowego modelu obiektów budowlanych (budynków, instalacji, wyposażenia) dla celów projektowych i administracyjnych inwestycji. Modele BIM tworzone są z chmur punktów, będących produktem wyjściowym skaningu 3D. Modele BIM zawierają wszelkiego typu dane o odwzorowanym obiekcie: geometryczne, fizyczne, kosztorysowe i techniczne. Jako baza danych i cyfrowe odbicie obiektu, modele BIM są narzędziem przydatnym na każdym etapie prac od koncepcji, przez wizualizację po konstrukcję i dalsze administrowanie obiektami.

W Digital Scan Solutions opracowujemy modele BIM dla architektury, budownictwa, przemysłu, branży morskiej (marine & offshore), a także konserwacji zabytków. Poziom szczegółowości modelu określamy z klientem na wstępie prac, co wpływa na koszt usługi i czas pracy inżynierów. Wiedząc, czym jest BIM, przejdźmy do korzyści wykorzystania modelowania informacji o budynku.
Realizacje


ul. Jabłoniowa 20/512
80-175 Gdańsk, POLSKA

tel. +48 58 333 43 17
e-mail: office@dss-3d.com.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

    projekt i wykonanie
    Projektowanie grafiki