Inwentaryzacja budowlana, inwentaryzacja architektoniczna


Wykonujemy inwentaryzacje architektoniczne oraz inwentaryzacje budowlane obiektów w oparciu o skanowanie laserowe 3D, pomiary dronem i skanowanie naziemne. Precyzja pomiarów skaningu 3D pozwala w kolejnym etapie prac na generowanie dokumentacji powykonawczej obiektów oraz udostępnianie danych wszystkim specjalistom zaangażowanym w prace nad projektem.

Nasz zespół specjalistów, a pośród nich architekci, inżynierowie z różnych sektorów branży budowlanej oferuje możliwość pracy na podstawie wykonanych skanów i modeli. Oferujemy wszelkie usługi związane z przemodelowaniami, modyfikacjami, inwentaryzacjami danych w celu uzyskania dokumentacji i opracowań, które pozwolą na wykonanie w obiektach prac założonych przez inwestora. Do naszych zadań podchodzimy kompleksowo i proponujemy rozwiązania dostosowane pod indywidualne potrzeby naszych Klientów.

Inwentaryzacja architektoniczna  i budowlana w oparciu o skanowanie 3D

Technologia skanowania 3D połączona z danymi z nalotu dronem dostarcza nam chmurę punktów, która pozwala uzyskać dokładny i aktualny stan budynku. Informacje te mogą zostać wykorzystane przez klienta do dalszych działań. Inwentaryzacja budowlana rekomendowana jest szczególnie w przypadku budynków, które nie mają dostępu do oryginalnej dokumentacji lub jest ona nieaktualna. Zastosowanie tej techniki pomiarowej w porównaniu do tradycyjnych metod skraca zarówno czas prac terenowych, jak i kameralnych.
Na podstawie chmury punktów przygotowujemy rysunki 2D CAD – rzuty, przekroje, widoki elewacji, modele 3D, modele BIM o określonym poziomie LOD (level of detail/ level of development). Dostarczamy również chmury punktów przygotowane do indywidualnego opracowania. Wykonujemy pomiary obiektów takich jak: kościoły, ratusze, dworce, uczelnie, galerie handlowe, biurowce, młyny, kamienice, hotele, itp.

Zalety inwentaryzacji architektonicznej i budowlanej z wykorzystaniem skanowania laserowego 3D to: uzyskanie kompleksowych danych o aktualnym stanie, kształcie i położeniu budynków, wysoka szczegółowość opracowań, pewność pozyskania potrzebnych danych i wymiarów, jednorazowy, szybki i bezpieczny pomiar, zestaw dokumentacji niezbędnej do prowadzenia prac budowlanych.

 
Realizacje

W zakresie inwentaryzacji budowlanej i architektonicznej oferujemy następujące produkty:

 • chmura punktów
 • model mesh
 • model BIM
 • model 3
 • dokumentacja architektoniczno-budowlana 2D: rzuty, przekroje, rysunki elewacji
 • interaktywna wycieczka panoramiczna,
 • wirtualny spacer
 • wysokorozdzielcze ortofotoplany
 • wizualizacja
 • animacja
 • analiza nasłonecznienia, zacienienia lub przesłaniania

ul. Jabłoniowa 20/512
80-175 Gdańsk, POLSKA

tel. +48 58 333 43 17
e-mail: office@dss-3d.com.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

  projekt i wykonanie
  Projektowanie grafiki